Ajankohtaista

Kunnallistieteen päivien 2016 ohjelma

OhjelmaKäy tutustumassa ohjelmaan ja ilmoittaudu päiville 7.10.2016 mennessä!

Osallistumismaksu:

Jäsenet                        100 €

Työryhmäesiintyjät  100 €

Muut                            200 €

PERUSTUTKINTO-OPISKELIJAT ILMAISEKSI!

Lisätietoa seminaarista: Kunnallistieteen päivät 2016

45. Kunnallistieteen päivät 13.-14.10.2016, ilmoittaudu mukaan!

TEEMANA UUDISTUVA KUNTA: KUNTALAISET JA OSALLISUUS

Paikka:                    Tieteiden talo, Kirkkokatu 8, 00170 Helsinki

Aika:                        13.-14.10.2016

Ohjelma

Ilmoittauduthan 7.10.2016 mennessä!

Keynote speaker:  Professor Vivien Lowndes, Institute of Local Government Studies, School  of Government and Society, University of Birmingham, UK

Title: Prospects for Citizen Participation under Austerity: Retrenchment, Continuity or Innovation?

Työryhmät:

Kuntatalouden työryhmä (13.10. Sali 309 ja 14.10. Sali 405): Vetäjinä Lotta-Maria Sinervo (lotta-maria.sinervo@uta.fi) ja Sari Korento (sari.korento@kuntaliitto.fi)

Osallistumisen työryhmä (sali 313): Vetäjinä Antti Leskinen (antti.leskinen@tampere.fi) ja Maarit Alikoski (maarit.alikoski@rovaniemi.fi)

Kuntajohtamisen työryhmä (sali 312): Vetäjänä Kaija Majoinen (kaija.majoinen@kuntaliitto.fi)

 

Osallistumismaksu: 100 €/jäsenet, 100 €/työryhmäesiintyjät, 200 €/muut, perustutkinto-opiskelijat ilmaiseksi!

Lisätiedot: Kunnallistieteen yhdistyksen sihteeri Saanareetta Virikko, 0407298790, saanareetta.virikko@uta.fi

45. Kunnallistieteen päivät järjestetään 13.-14.10.2016 Helsingissä Tieteiden talolla

Vuoden 2016 Kunnallistieteiden päivien ajankohta on varmistunut!

Päivät järjestetään torstaina 13. ja perjantaina 14. lokakuuta. Paikkana toimii vahvaan akateemiseen perinteeseen sopiva Tieteiden talo Helsingissä.

Tämän vuoden Kunnallistieteen päivien teemana on Uudistuva kunta: kuntalaiset ja osallisuus.

Lisätietoa sekä ohjelmasta, työryhmistä että puhujista julkaistaan kesän ja alkusyksyn aikana.

Aurinkoista kesäkuun alkua!